Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: Czy po 5 latach rządów PiS-u sytuacja np. w służbie zdrowia się poprawiła?

Jeżdżę dużo po Polsce i często otrzymuję pytanie: po co jest Lewica, skoro wszystkie sprawy socjalne zjadł PiS? Odpowiem językiem mało parlamentarnym: gówno prawda! Czy po 5 latach rządów PiS-u sytuacja w służbie zdrowia się poprawiła? Mam za sobą wielką tragedię, ponieważ umarł mi Tata. Obserwowałem to co się dzieje w polskich szpitalach. Jest źle, ale nie ze względu, że są źli lekarze i specjaliści, że są złe pielęgniarki, tylko ze względu na to, że nie mają warunków do pracy i godnej płacy. Czy ochrona zdrowia poprawiła się w sferze płacenia za leki? Jestem powarzenie chory na serce i płacę 500 złotych miesięcznie za leki. Mnie stać, ale są osoby, które mają miesięczny przychód na poziomie 800 – 1200 złotych i jak zapłacą za leki i rachunki, to za co mają jeść? 

Czy polska edukacja funkcjonuje tak jak byśmy chcieli? PiS miał to przecież naprawić! Czy osoby starsze są zabezpieczone? Po śmierci Taty, zapytałem: czy obowiązuje ustawa o rencie wdowiej, o której od dawna mówi Lewica? Nie. Moja Mama ma zbyt mało pieniędzy, aby starczało jej na życie. Na szczęście ma dwóch synów, inaczej miałaby wielki problem. Nie każda mama ma dwóch synów, nie każda mama ma dzieci, które są w stanie pomóc. Dziś zasiłek pogrzebowy wynosi 4 tysiące złotych, a koszt pogrzebu to 10 – 12 tysięcy złotych. Przepraszam, że o tym wszystkim opowiadam, ale jak słucham, że PiS rozwiązał wszystkie sprawy - socjalne i nic nie jest do zrobienia w ochronie zdrowia, w edukacji, w budownictwie, w zabezpieczeniu osób starszych, w budownictwie - to pytam się co ten PiS załatwił? Za co mamy go chwalić? Za 500 Plus, ale czy też te 500 złotych rozwiązało wszystkie systemowe problemy w Polsce?

Jest wiele do zrobienia przez Lewicę, zwłaszcza spraw dotyczących życia codziennego ludzi: młodych, którzy się uczą lub szukają mieszkania; jak i tego, który szuka już spokoju, ponieważ już jest starszy.  

Włodzimierz Czarzasty, wciemarszałek Sejmu
Wrocław, 19 września 2020 r.  

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem